Sancaktepe Aplikasyon

05 Temmuz 2019, 14:40

Sancaktepe Lihkap, tapu, arazi, kadastro gibi konularda tüm merak ettiğiniz sorularınızın yanıtlanmasına yardımcı olan firmalardan bir tanesidir. Lisanslı Harita Mühendislerinin kamu hizmeti verdiği özel bürolardan bir tanesi olan kuruluş, uzman personellere sahiptir. Sancaktepe aplikasyon işlemi sırasında ise profesyonel destek almanıza katkı sağlanır.


Sancaktepe Aplikasyon Nedir?

Sancaktepe aplikasyon işlemi, taşınmaza ait sınırların tapu planı üzerinde işaretlenmesi olarak karşımıza çıkar. Taşınmaz ev, arsa, tarla gibi alternatiflerden birine sahipseniz eğer, yardım alarak sınırlarını işaretleyebilirsiniz.


Devletin istimlak etmemesi ya da taşınmazın korunması adına aplikasyon son derece önemlidir.

Tarlanızı öğrendikten sonra yerinin belirlenmesi açısından faydalı olacaktır.

Taşınmasın sınırları tapu planına ve kanunlara uygun bir şekilde çizilir.

Aşamaların sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi adına öncelikle istenen evrakların eksiksiz olarak hazır bulundurulması yararlı olacaktır.

Mehmet Ünlü’nün yönetiminde olan büroda aplikasyon dışında farklı kadastro hizmetleri de verilir.

Merak edilen sorularınızın yanıtlanabilmesi adına işlem öncesinde iletişim servislerini kullanmanız yararlıdır.


Aplikasyon Sürecinde Gerekli Belgeler Nelerdir?

Aplikasyon süreci başlamadan önce istenen evraklar arasında, tapu senedi ya da tapu kayıt örneği, mal maliki varsa eğer vekaletname örneği, eğer taşınmaz üzerinde kayyum varsa kimliği ya da nüfus kayıt örneği mutlaka hazır bulundurulması gereken belgelerden bazılarıdır.


Tapu senedi aslı ya da örneği olmadan işlem yapılmasına izin verilmez.

Aplikasyonu başlatacak olan kişinin tapusunun kendisine ait olması gerekir.

Ekstra bir evrak istenmesi durumunda büro, müşterisinden talep eder.

Bu tür tapu ya da kadastro işlerini bilmiyorsanız eğer profesyonel bir destek almanız faydalı olacaktır.Aplikasyon Neden Gereklidir?

Arsanız ya da tapunuz varsa eğer yerinin tam olarak belirlenmesi ve korunması açısından aplikasyon gereklidir. Sancaktepe aplikasyon hizmeti veren kuruluşlardan bir tanesi olan firmada, tüm sorularınız yanıtlanır.


Uzun süredir yerinden bile emin olmadığınız arazilerinizi öğrenebilmeniz adına doğru uygulamalardan biridir.

Bu aşamada her zaman profesyonel ya da uzman desteği almak faydalı olacaktır.

Alanında deneyim Harita Mühendisleri tüm mevzuat sürecine hakim olduğundan dolayı işlemler daha da kısa sürer.

Aplikasyon sayesinde tarlanızı daha da resmileştirme şansınız ortaya çıkar.Sancaktepe Aplikasyon Hizmetinden Nasıl Yararlanabilirim?

Firmanın sunduğu hizmetlerden yararlanabilmek adına iletişim kanallarını kullanmak ya da deneyimli personellerle görüşmek yeterli olacaktır. Sürecin nasıl işlediğine dair detaylı bilgilendirme sağlanır. Birleştirme, irtifak hakkı, yer gösterme, cins değişikliği gibi konularda da hizmet alma şansınız vardır.


Son derece uygun ve ekonomik fiyatlara hizmet veren kuruluş içerisinde tapunuzun sınırlarını belirlemeniz kısa sürer.

Müşterilerin tüm talepleri en pratik şekilde yanıtlanır.

Eğer taşınmaza ait mal sahibi ölmüşse mirasçılarının veraset belgesi ya da vukuatlı nüfus kayıt örnekleri de belirtilmelidir.

Tapu hisseliyse eğer, tüm hissedarların kimlik belgeleri ve nüfus kayıt örnekleri de büroya teslim edilmelidir.

Evraklar eksiksiz olduğunda süreç daha pratik şekilde ilerler.Aktif İletişim Servisi Desteği!

Sancaktepe aplikasyon konusunda ya da aşamaları ile ilgili fikir edinebilmeniz adına firmada iletişim servisi desteği vardır. www.sancaktepelihkab.net adresinden ya da 0 532 486 36 06 numaraları üzerinden tüm problemleriniz en kısa sürede çözümlenir. Bu sayede hem süreç hem de şuan yürürlükte olan mevzuat hakkında bilgi sahibi olmanız kolaylaşır.


Şirketse eğer yetki belgesi şart: Şirket, dernek, kooperatif ya da vakıfsa eğer tapu aplikasyonunun yapılabilmesi açısından yetki belgesinin olması zorunludur. Aynı zamanda imza sirküleri ve temsilcilerin kimliği de gerekli evraklardan bazıları olarak karşımıza çıkar. Son dönemde yapılan değişiklikler sonucunda ekstra evrak talep ediliyorsa eğer görevliler yardımcı olur.
Taşınmasın Arazide İşaretlenmesi Mümkün!

Aplikasyon işlemleri sayesinde taşınmazın arazi içerisinde işaretlenmesi son derece pratik ve aynı zamanda kolaydır. Tarla ya da taşınmaz konusunda yaşanan karışıklar doğrultusunda son dönemde belirtilen hizmet çok fazla tercih edilmeye başlamış durumdadır.


Arsanızın nerde olduğunu bilmiyor ve fikir edinmek istiyorsanız eğer, uzman Harita Mühendislerinin kurduğu bürodan destek alabilirsiniz.

Taşınmaz sahibi ölmüş olsa bile talep etmeniz halinde varislerinin üzerinden süreç gerçekleşir.

Özellikle birden fazla tapusu olanlar için doğru uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkar.

İstanbul içerisinde Anadolu ya da Avrupa Yakası içerisinde yaşıyorsanız eğer mutlaka belirtilen firmayla görüşmeniz yararlıdır.